ارزیابی و مقایسه کارایی مالی شرکت های صنعتی عضو بازار بورس اوراق بهادار با بهره گیری از تلفیق روش های کارت امتیازی متوازن و رویکرد تحلیل پوششی داده‌ ها

قسمتی از متن پایان نامه :

تعریف کارایی:

در دائره المعارف “علم و تکنولوژی” کارایی به این شکل تعریف شده می باشد: نسبتی که به صورت ستاده به داده ای از نیرو، انرژی یا کار در واحد زمان، و بر حسب درصد اظهار می گردد را کارایی گویند(مجیبی وهمکاران،1392،283). کارایی مربوط به اجرای درست کارها در سازمان می باشد؛ یعنی تصمیماتی که با هدف کاهش هزینه‌ها، افزایش مقدار تولید و بهبود کیفیت محصول اتخاذ می شوند. کارایی عبارت می باشد از نسبت بازده واقعی بدست آمده به بازدهی استاندارد و تعیین شده(مورد انتظار) یا نسبت مقدار کاری که انجام می گردد به مقدار کاری که بایستی انجام گردد(طاهری، 1378).

مانند مقیاس‌هایی که برای تعریف و ارزیابی بهره‌وری ارائه شده‌اند، مقیاس‌های کارایی هستند. مقیاس‌های کارایی، نهاده‌ها یا منابع یک سازمان را با کالاها و خدمات نهایی که تولید می شوند، مقایسه می‌کنند(پیمان، 1374).  کارایی به نسبت کمیت خدمات و تولیدات ارائه شده به هزینه مالی یا نیروی کار که برای ارائه آنها لازم می باشد تصریح دارد. با این حال این مقیاس و شیوه ‌اند‌ازه‌گیری بهره‌وری، اندازه رضایت مشتری یا اندازه دسترسی به هدف مطلوب را اندازه نمی‌گیرد. برای مثال مقیاس‌های کارایی نسبت تعداد افراد درمان ‌شده را به نفر ساعت کار پزشکان نشان می‌دهد؛ حال آنکه مقیاس‌های اثربخشی طوری طراحی شده‌اند که نشان ‌دهند؛ از کل بیماران تحت درمان چه تعداد در معالجه موفق بوده‌اند.‌(ابطحی، 1372)

نخستین سابقه و مدارک مربوط به کارسنجی به سال 1760 م بر می گردد؛ زمانی که یک فرانسوی به نام ژان برونه مطالعه‌هایی در مورد عملیات انجام شده در ساخت سنجاق برای اصلاح فعل  و انفعالات آن انجام می‌داد(ابطحی، 1372، 23).

حتی صد سال قبل از مدیریت علمی نیز صاحبان صنایع فرانسه و انگلیس برای تعیین استانداردهای عملکرد(کارایی) و اصلاح فعل و انفعالات، از نوعی اندازه‌گیری کار بهره گیری می‌کردند. با شروع دوره نهضت مدیریت علمی در اوایل سالهای 1900 م، فردریک وینسل[1]، تیلور[2]، فرانک و لیلیان گیلبریث[3]، به مقصود افزایش کارایی کارگران درمورد تقسیم کار، بهبود شرایط کار و تعیین زمان استاندارد کار(سنجش کارایی)، مطالعاتی را انجام دادند(همان ، ص 27).

کارایی به‌معنای اطمینان‌یابی از به‌دست‌آوردن حداکثر نتیجه از منابع اختصاص‌یافته برای یک بخش یا برنامه یا حداقل مصرف منابع برای تحصیل سطح خاصی از نتایج می باشد. کارایی یک بخش هنگامی بهبود می‌یابد که نهاده‌های سیستم برای تولید مقدار معینی ستانده تقلیل یابد و یا آنکه از مقدار معینی نهاده سیستم، مقدار بیشتری ستانده حاصل گردد. در کل یک شرکت ( که یک واحد تصمیم گیری یا گفته می گردد) در صورتی می تواند کارآمد دانسته گردد که بدون افزایش متناظر ورودی ها نتواند خروجی های بیشتری تولید کند یا بدون کاهش نسبی متناظر در خروجی نتواند ورودی هایش را کاهش دهد رویکردهای متداول برای اندازه گیری کارایی معمولا  متمرکز بر نسبتهای ساده هستند اگرچه این نسبتها کمبودهایی دارند.دویانگ[4]( 1998) می گوید دنبال کردن کورکورانه محک های مبتنی بر حسابداری می تواند کارایی هزینه شرکت را با کاهش مخارج لازم برای اداره مناسب شرکت کاهش دهد به گونه کلی تر برگر[5] و همکاران (1993) تصریح می کنند که نسبتهای مالی می توانند گمراه کننده باشند زیرا از نظر مخلوط محصول یا قیمت های ورودی کنترل انجام نمی دهند )دارل[6] ودیوید،4،2005)

کارایی های X نسبت به یک مرز کارآمد اندازه گیری می شوند که سطوح ماکزیمم خروجی ها را تعریف می کند با هر بهره گیری خاص از ورودی ها می توانند حاصل گردد یا سطوح مینیمم ورودی ها را مشخص می کند که می توانند برای حصول یک سطح خروجی خاص بهره گیری گردد. پنج رویکرد برای تعیین جایگاه این مرز کارامد وجود دارند که سه مورد پارامتری و دو مورد غیر پارامتری هستند. یک چالش مهم برای هر دو مجموعه از رویکردها در متمایز سازی خطای تصادفی که ناشی از روش حسابداری یا یک منبع دیگر می باشد، از ناکارایی می باشد هر یک از رویکردهای پارامتری شیوه های متفاوتی برای پرداختن به این خطای تصادفی دارد در حالی که رویکردهای غیر پارامتری به گونه کلی از آن چشم پوشی می کنند)دارل ودیوید، 5،2005).

[1]. Viencel

[2]. Taylor

[3]. Franke & Lilian

[4]. DeYoung

[5]. Berger et al

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

[6]. Darrel &  David

سوالات یا اهداف پایان نامه :

  سوال پژوهش:

– آیا کارایی  شرکتهای صنعتی  به لحاظ مالی و دیگر عوامل مناسب بوده یا خیر؟

ارزیابی و مقایسه کارایی مالی شرکت های صنعتی عضو بازار بورس اوراق بهادار با بهره گیری از تلفیق روش های کارت امتیازی متوازن و رویکرد تحلیل پوششی داده‌ ها

پایان نامه - تز - رشته حسابداری